آیا تا به حال به این فکر افتاده‌اید که چرا در این دوران تکنولوژی و با در دست داشتن این همه ابزار و گجت هنوز ما برای خرید های خود از منزل بیرون می‌رویم؟ چرا با وجودی که در دهه اخیر کشورهای توسعه یافته هم به نقش خرید های آن‌لاین پی برده‌اند ما باید هنوز با نگاهی سنتی به خرید کالاهای مورد نیاز خود نگاه کنیم؟
دیگر این روزها برای بدست آوردن کالاها خنده دار به نظر می‌رسد که خود بخواهیم شال و کلاه کرده و راهی بازار شویم! درست است که شاید برای بعضی‌ها هنوز معنی خرید فقط حضور فیزیکی و دیدن و زیر رو کردن کالای مورد نظرشان است اما وقتی بخواهیم درست فکر کنیم و این فکر را هم بتوانیم به نوعی به جامعه کوچک دور و بر خودمان هم انتقال دهیم شاید خیلی از مشکلات شهری ما حل شود!
بیایید باهم تفاوت این دو خرید را مقایسه کنیم:
خرید آن‌لاین که من به آن لقب سبز را داده‌ایم و راه دیگر هم خرید حضوری.
برای خرید کالاهای خود به صورت سنتی باید وقت زیادی را برای آماده شدن خود و بیرون آمدن از منزل در گرما و سرما بگذاریم و اگر با خودرو شخصی سفر درون شهری خود را آغازگر باشیم باید به نوعی شهر را آلوده سازیم و دی اکسید کربن بیشتری را به هوای آلوده شهری خود اضافه کنیم و تازه وقتی به نزدیکی محل خرید خود که رسیدیم مشکل بزرگ این روزهای شهر های بزرگ را هم داشته باشیم … جای پارک ماشین که هم وقت گیر است و هم به ناچار باید خودرو خودمان را در جایی دورتر پارک کنیم و مسیری را پیاده به فروشگاه مورد نظرمان راه پیمایی کنیم. آن هم در گرمای تابستان و یا سرمای زمستان! حال ترافیک که ما خود نیز عاملی برای آن بوده‌ایم را هم در نظر بگیرید و عوامل دیگر از قبیل هزینه‌های مختلف برای بنزین و جای پارک و همین طور استهلاک پوشاک و کفش و خودرو و خیلی چیزهای دیگر! اگر همین مسیر را با خودروهای عمومی و یا مترو طی کنیم باز درست است که کمی به فکر محیط زیست و شهر خود بوده‌ایم اما بازهم وقت گران بهای خود را نیز از دست داده‌ایم و شاید جمل و نقل کالا را هم به نوعی بر روی خودمان سرشکن کرده‌ایم و موارد دیگری از این دست … برای مقایسه کالای مورد نظرمان هم یا باید وقت بیشتری را در همان فروشگاه مقصد بگذاریم و یا با مراجعه به فروشگاه‌های دیگر با برخوردهای جور وا جور فروشنده‌ها سرگرم شویم! حال بیاییم و خرید سبز را بررسی کنیم! در منزل و یا محل کار خود به راحتی نشسته‌اید و شاید هم علاوه بر استراحت مشغول نوشیدن نوشیدنی خود هستید در زیر کولر در تابستان و یا پهلوی شومینه در زمستان با منظره برف که در بیرون می‌بارد. به راحتی مغازه‌هایی را که خرید آن‌لاین داشته و کالای مورد نظر شما را هم دارند با استفاده از اینترنت پیدا می‌کنید و کالا یا کالاهایی که تصمیم به خریدشان دارید را با هم مقایسه می‌کنید. به راحتی مشخصات کالا را به همراه عکس از تمامی زوایا مشاهده کرده و با آرامش به بررسی آن‌ها می‌پردازید و شاید از خوشبختی شما بتوانید در سایت‌های اجتماعی و یا پرسش و پاسخ نقد و بررسی به همراه فیلم‌هایی از طرز کار کرد آن‌ها داشته باشید و با حوصله می‌توانید به بررسی اساسی کالای مورد نظر خود بپردازید …. دیگر خبری از آلودگی و ترافیک و سرما و گرما نیست! دیگر نیازی نیست تا از این فروشگاه به فروشگاه دیگر فقط برای دانستن قیمت مناسب‌تر خود را خسته کنید!

معمولاً فروشگاه‌هایی که این گونه خدمات را به شما عرضه می‌کنند تخفیفی را هم برای شما در نظر گرفته و شما را ترغیب به خرید آن‌لاین می‌کنند چرا که علاوه بر اینکه این یک خرید سبز برای شما و شهر شما است فروشنده هم نیازی برای هزینه کرد های زیاد برای فروشگاه ندارد و می‌تواند کالا را با هزینه کمتری به درب منزل یا محل کار شما ارسال کند!
به نظر شما برای خریدی سبز این همه دلیل کافی نیست؟ بیایید ما هم دست به دست هم بدهیم و برای خرید کالای مورد نیازمان اول سری به اینترنت بزنیم و اگر نتوانستیم به نتیجه برسیم آن وقت شال و کلاه کرده و راهی خیابان‌ها شویم! نظر شما چیست؟ به ما در این راه کمک می‌کنید؟ بیایید از همین الان شروع کنیم چرا که خرید سبز روز و شب ندارد و تعطیلی را هم به حساب نمی‌آورد! تازه دیگر به فروشندگان بد اخلاق هم کاری ندارید و با اعصاب راحت در انتظار رسیدن کالای خود به محل کار یا منزل خود می‌نشینید. اطمینان دارم شما هم مثل من یک بار خرید آن‌لاین را امتحان کنید دیگر برای بیرون رفتن از منزل به محرک قوی‌تری تا خرید نیاز دارید!

X
آواتار موبایل
منوی اصلی x